Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

BMW 1 hakkında faydalı bilgiler

Araba / Araba Modelleri

Dış tasarım.
BMW 1 Serisi nin bir karakteri vardır. Yeniden tasarlanan ve genişletilen hava girişleri motorun derin nefesler almasını sağlar. Çift farlar daha belirgin ve opsiyonel sis lambaları dikdörtgen şekliyle tarz doludur. Ön tasarım yan bölümlerin aktif ve çevik hatlarını yansıtırken olgun detaylarıyla zarafet ve güç vermektedir. Yatay hatların çokluğu arka tasarıma dinamik bir görünüm kazandırır. Arka tamponun keskin hatları, yan etekler ve ön tampona doğru mükemmel bir uyum ile uzanır.
İç tasarım.
Sürücü kabini geniş çizgiler ve yüzeylerle donatılmıştır ve gösterge panelinin alt bölümü iç mekan ile aynı renkle tasarlanmıştır. Yatay düzenlemeler iç mekanın geniş hacmini yansıtırken, eğimli hatlar ve uyumlu yüzeyler orta konsoldaki eğlence ve klima işlevlerinin gösterge paneli ile bütünlüğünü sağlıyor. Yeni torpido gözü gibi işlevsel ve detaylı çözümler uyumlu konsepte son dokunuşlarını veriyor.
Motor Seçenekleri
Altı ileri şanzıman.
Pürüzsüz ve çevik haliyle 6 ileri şanzıman, BMW 1 Serisi modellerinin dinamik sürüşüne katkıda bulunuyor. . Kısa vites geçişleri, mükemmel oranları ve tork gücünden en uygun şekilde yararlanması dikkat çeken özellikleri arasındadır. Opsiyonel 6 ileri otomatik şanzıman (118d için mevcut değildir) yüksek hızlarda düşük yakıt tüketimi, ani güç çıkışları ve sıradışı tepki süreleri ile net bir sürüş sunar. Viteslere daha hakim olmak isteyen kullanıcılar Steptronic modu . açabilirler.
Dört silindirli dizel motor.
Düşük devirlerde inanılmaz tepkili olan BMW dizel motorları sıradışı tork ve performans sunuyor. Üçüncü nesil common rail enjeksiyonu sayesinde 65 kW/lt ye kadar çıkabilen kapasitesi ve 5 lt/100 km den az yakıt tüketimiyle oldukça verimlidir. Tamamen alüminyumdan yapılan motor bloğunda ağırlık 20 kg düşürülmüştür. Her iki motor da Fren Enerji Telafisi ve Otomatik Başlatma Durdurma işlevine standart olarak sahiptir, ayrıca partikül filtresi ve yakıt koruması ile donatılmıştır.
Altı silindirli benzinli motor.
En uygun güç eğrisi için BMW 1 Serisi ndeki en geniş motor Valvetronic tam değişken supap kontrol sistemine sahiptir. 195 kW (261 bg) güç üreterek, 0 dan 100 km/sa hıza 6,0 sn de ulaşır ve 250 km/sa maksimum hıza sahiptir BMW 1 Serisi ni tatmanın en sportif yolu. BMW 130i ise yakıt tüketimi değerlerinin düşük olması dışında bu verilerde hiç geri kalmıyor.
Dört silindirli benzinli motor.
Bir dakika içinde ortalama 10 defa göz kırparsınız ve bu süre içerisinde her defasında 2 mg kadar az yakıt sağlayan 2.000 farklı yakıt enjeksiyonunu kaçırırsınız. Bu sıra dışı hassaslık supaplar arasında merkezi olarak konumlandırılmış piezo enjektörleri tarafından mümkün hale gelmektedir. BMW 118i ve BMW 120i modellerinde bulunan Otomatik Başlatma Durdurma işlevi bu üst seviye teknoloji . ile beraber yalın yanma modunda çok uzun süre çok yüksek devirlerde çalışabilmektedir. Böylece yüksek performans arttırılmış verimlilikle sağlanmaktadır. Az yakıt, çok performans BMW EfficientDynamics yaklaşımının temeli.
Aktif Direksiyon Sistemi.
Opsiyonel Aktif Direksiyon Sistemi direksiyon simidinin dönme açısını otomobilin hızına göre ayarlar. Düşük hızlarda direksiyon simidinin kilitten kilide iki dönüşü yeterlidir, yüksek hızlarda ise dönme açısını arttırarak daha akıcı bir sürüş sağlanır. Ayrıca Aktif Direksiyon Sistemi virajlarda ve frenlemelerde kayma tehlikesi olursa tersi yönde dönüşler uygular.
Arkadan itişli sürüş.
BMW 1 Serisi ndeki arkadan itiş sistemi her manevranıza dinamizm katıyor ve ideal bir ağırlık dağılım oranı sunuyor. Sonuç: Karşılaştırılmaz çeviklik, mükemmel kontrol ve net manevralar. Daha başka bir deyişle: Saf sürüş keyfi.
Çok kollu arka süspansiyon.
BMW 1 Serisi nin denge yönetimine yardımcı olan çok kollu arka süspansiyon, tekerlek konumunun her zaman doğru olmasını sağlayan kompleks bir yapıya sahiptir. Tavizsiz yolcu konforu sunarak BMW 1 Serisi nin dinamik doğasını yansıtır.
Dinamik Denge Kontrolü.
Daha fazla güvenlik ve sürüş keyfi için: Elektronik bir şasi kontrol sistemi olan Dinamik Denge Kontrolü BMW 1 Serisi nde standart olarak sunulur. Şasi ve tekerleklerin davranışlarını düzenli olarak kontrol eder. Tutunma kaybı yaşandığında sürüş gücünü azaltarak her tekerleğe ayrı ayrı fren uygulayabilir. Böylece kayma daha başlamadan milisaniyeler içinde önlenir. Tek bir dokunuşla Dinamik Çekiş Kontrolü de devreye alınarak daha fazla tutunma ve zorlu zeminlerde güvenilir sürüşler sağlanabilir.
Perfonmans
BMW EfficientDynamics.
BMW EfficientDynamics yaklaşımının arkasında, emisyonları ve yakıt tüketimlerini azaltan aynı zamanda performansı artıran akıllı özellikler paketi vardır. Hepsi BMW 1 Serisi nin verimlilik ve motor ekonomisi alanlarında yeni standartlar belirlemesi için çalışır. BMW nin yeni teknolojileri Otomatik Başlatma Durdurma, Fren Enerji ve bir takım sürüş devamlılığı sağlayan modifikasyonlar da bu yaklaşıma dahildir. Hepsi birlikte "güç ya da yakıt tüketimi" ikilemini çözmek için daha önce görülmemiş bir şekilde uğraşırlar
Fren Kuvvet Göstergesi.
Ani duruşlar veya acil frenlemeler günlük sürüşte sıradan olaylar değildir. Ama bu gibi durumlarda arkadaki sürücünün tepkileri çok önemlidir. Fren Kuvvet Göstergesi iki kademeli bir aydınlatma sistemi olup, normal frenlemelerde ana lamba aydınlanır ve daha ani duruşlarda ise bütün fren lambası kırmızıya bürünür. Böylece arkadaki sürücüler durumun farkına hemen varırlar. Opsiyonel xenon farları varsa, arka lambalar seçkin LED teknolojisine sahip olur.
Konforlu Giriş.
Opsiyonel Konforlu Giriş sayesinde BMW 1 Serisi otomobilinize anahtarınızı cebinizden çıkarmadan girebilirsiniz. Araca yaklaşırken, anahtar kimlik sinyallerini iletir. Siz kapı kolu ile temas ettiğiniz anda kapılar açılır ve geriye Start/Stop düğmesine tek bir dokunuşla başlatacağınız bir yolculuk kalır.
Dönemeç aydınlatmaları.
Dönemeç aydınlatmaları opsiyonel Adaptif Farları tamamlıyor ve far üniteleri içinde iki ayrı aydınlatma kaynağı ile çalışıyor. Belirli bir hıza kadar, sinyal lambaları çalışınca veya direksiyon simidi dönünce çalışırlar. Dönerken veya viraj alırken otomobilin yönleneceği yeri aydınlatarak güvenliği arttırır.
Pasif güvenlik sistemi.
BMW 1 Serisi ndeki güvenlik elektronikleri yüksek hızlardaki tepkiyle acil durumlara karşı harekete geçerler. Çarpışma sezicileri tam zamanında ve doğru derecede doğru sistemi kullanarak hemen cevap verir. Tüm 1 Serisi modelleri altı hava yastığı (sürücü ve ön yolcu, ön ve arka için baş ile ön koltukların bel dayamalarına entegre edilmiş yan hava yastıkları) ve emniyet kemeri kuvvet sınırlayıcıları ile donatılmıştır.
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Skoda Rapid

 • Volvo V40 Cross Country

 • Audi RS 6 Avant

 • Mercedes GLA 45 AMG

 • Nıssan Qashqaı +2 artık

 • Yeni Opel Cascada

 • Skoda Yeti

 • Skoda Fabia RS

 • Opel Ampera

 • Chevrolet Cruze 2013 Yeni Kasa Özellikleri

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2643
  Aldığı Puan : 3
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 28.02.2009
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,561601 seconds