Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

BMW M5 Özellikleri hakkında faydalı bilgiler

Araba / Araba Modelleri

Ön tasarım:
BMW M5 in gücünü park halindeyken bile hissedebilirsiniz. Ön gövde V10 yüksek devirli motorun kapasitesine uyum sağlar. Geniş merkezi ızgaralar güç fabrikasının rahatça nefes alabilmesini sağlar. Her iki yandaki farların şekline perspektif boyut kazandıran ek ızgaralar ekstra hava girişi sağlar. Bu ikincil hava girişleri çamurluklar ile kaplanmıştır ve BMW M5 in aerodinamik yapısını en uygun hale getirerek en önemli faktörün altını çizer: Hareket tutkusu.
Arka tasarım:
M imzası taşıyan dört adet krom kaplamalı paslanmaz çelikten egzozlar, derin boşluklara sahip jantlar ve sportif tarzlı geniş arka palet; dinamik formun kusursuz çekiciliğini yansıtıyor. Opsiyonel spoyler sadece bagajı kontrol etmenize yardımcı olmuyor, arka difüzör, çamurluk ile birlikte rüzgar direncinin etkilerini azaltıyor.
Hatlar:
Ateşleme çalıştığı andan itibaren, güç BMW M5 in her detayında hissedilmeye başlar. Bu enerji yoğunluğu BMW M5 silüeti tarafından tutulur. Ön bölümden kısa aks dışı mesafelere, duygularınızı okşayan eğimlere sahip yan panellerden yan aynaların aerodinamik pürüzsüzlüğüne kadar . silüetin her detayı bu enerjiyi yansıtır.
İç tasarım:
Etkileyici sportiflik ve talepkar zarafet yeni BMW M5 ikisini de biraraya getiriyor. Araca binişiniz ile birlikte duyularınız harekete geçiyor. Özel bir şeffaflık ile kırmızı oklu göstergeler devamlı beyaz ışıklandırılıyor üstün kaliteli Deri döşeme Merino ve özenle döşenmiş iç kaplamalar ve M çok işlevli direksiyon simidi mekanı özel kılıyor. Her şey sportif sürüş tarzı ve yolcu konforunu aynı anda sunabilmek için.
Motor ve yürüyen aksam:
V10 yüksek devirli motor.
Motorun sunacağı gücü "M" harfini gördükten sonra tahmin etmek zor değil. 507 bg, 5 litre hacim, 6.100 dev/dak da 520 Nm azami tork V10 yüksek devir motorun gaz pedalına basılmasına karşı tek bir cevabı var: güç üretimi. Akılalmaz bir itmeyle BMW M5 4,7 saniye gibi az bir sürede 100 km/s hıza ulaşır. On saniye sonra 200 km/sa sınırına ulaşılırken performans isteklerine yeni bir cevap da verilmiş olur.
7 ileri SMG Drivelogic:
Hafif bir parmak dokunuşuyla saliseler içinde vites değişimleri BMW M5 deki 7 vitesli SMG Drivelogic sürücüleri pilotlara dönüştürür. Debriyaj pedalı olmadan ve gaz kesmeden vites değişimine direksiyondaki kollardan hükmedilir. Optimum devir seviyesi için SMG vites küçültmeyi otomatik olarak ara gaz vererek gerçekleştirir. V 10 motorunun benzersiz gücüyle gerçekleşen sportif yönetimin güvenliğe de katkısı var: Eller direksiyonda kalır ister otoyolda ister motordrom da.
Alüminyum yürüyen aksam:
İleri itiş, hissedilir hassas yönlendirme ve sportif yol tutuşu, BMW M5 in alüminyum yürüyen aksamı, V10 motorun itiş gücüyle tam uyum halindedir. Yüksek mukavemetli hafif yapı malzemeler en elverişli güç ağırlık oranına olumlu katkıda . bulunur ve iki kademeli ayarlanabilir Dinamik Denge Kontrolü (DSC) ile beraber mükemmel direksiyon hissini doğrusal ve yanal dinamiklerde dahi sürdürür. Bunu okumuş olmak iyi yaşamak daha da iyi.
Güç ağırlık oranı:
Hafif yapı konsepti, M5 in yapısının integral parçasını şekillendirerek 3,6 kg/bg lik güç ağırlık oranı oluşturur. Tipik spor otomobillerinde her şey ağırlık değildir: M5 in çevikliği, virajlarda daha iyi hızlanması ve mükemmel tutuş özellikleri de ağırlığından ötesini sunar. Diğer ağırlık azaltan unsurlar arasında tamamen alüminyum şasi, hafif ön yapı ve yapısı tamamen kompakt ve hafif olan V10 motoru vardır.
M Dynamic modu M harfi ile sportif sürüş.
M Dynamic modu çalıştırın ve Dinamik Denge Kontrolü sportif arzunuzu özgür bıraksın. Enine ve boyuna her seviyede sürüş keyfinizi yaşayın, çünkü DSC otomobilin hareketine sabit bir şekilde karışmayı bırakıyor. Ama güvenliğiniz her zaman olduğu gibi yine emin ellerde kalıyor.
Değişken M diferansiyel kilidi.
Sınır şartlarında sürüş için tasarlandı . günlük kullanımda göz dolduruyor. Arka akstaki değişken ve devire duyarlı M kilitli diferansiyel en çetin sürüş şartlarında dahi anlık en yüksek yol tutuşuna sahip tekerleğe daha fazla tork ileterek yol tutuşunu artırır. Sonuçta artan yol hakimiyeti ve keskin viraj sürüşlerinde dahi azami itiş sağlanır. Ya da: Dinamizm ve güvenliğin en . iyi bileşimi.
Ergonomi ve Güvenlik
M görüntülü Head Up Display.
Opsiyonel olarak sunulan Head Up Display hız, navigasyon sembolleri ve bakım kontrol uyarılarını doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtır. BMW M5 de alternatif olarak sportif M görüntü aktive edilebilir. Hızın yanısıra SMG vites bilgisi, devir sayısı ve optimum vites değişim anı gösterilir. Sanal görüntü ön konsolun altında bulunan bir projeksiyon ünitesi tarafından doğrudan ön cama yansıtılır. Her hava koşulunda rahat okunaklı olacak şekilde ve yol herzaman gözünüzün önünde.
MDrive fonksiyonu.
MDrive; Dijital Motor Elektroniği (DME sistemi), 7 ileri SMG Drivelogic, Dinamik Denge Kontrolü (DSC), Elektronik Amortisör Kontrolü (EDC), Head Up Display ve M çok işlevli koltukların aktif sırtlık fonksiyonlarının kişisel olarak ayarlanabilmesini sağlar. Ayrıcalıklı konfor ve dinamik sürüş için direksiyon simidi üzerindeki MDrive düğmesine tek bir dokunuş ile önceden seçilmiş ayarlara dönebilirsiniz.
Kokpit ergonomisi.
BMW M5 in iç tasarımının sofistike modern kişiliği: Sürekli beyaz ışıkla aydınlatılan gösterge panelinin rahatlıkla kullanılabilen düzeneği, M deri ile kaplı çok fonksiyonlu direksiyon ve aydınlatılmış SMG seçim kolu ile sürekli kontrol altında olmanızı sağlar. Sportif sürücünün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düşünülmüştür. Kolay kullanım için yerleştirilmiş, iDrive ve Kontrol Ekranı ile sürücüler menüler içinde rahatça dolaşabilir.
Akıllı güvenlik.
Sportif sürüş ayrıcalıklı güvenlik gerektirir. M5 in güvenlik paketinde sürücü, ön yolcu, yan ve baş hava yastıkları bulunur. Tüm hava yastıkları mükkemmel bir şekilde ayarlanmış güvenlik elektronik sistemleri tarafından yönetilir ve her yastığın doğru açıda ve etkiyi en aza indirecek şekilde açılmasını sağlar. Bu sistem aynı zamanda emniyet kemeri gergilerini aktive eder, merkezi kilidi ve yakıt pompasının işlevini de durdurur.
Adaptif Farlar.
Virajlı yollarda gece sürüşü mü? Opsiyonel olarak sunulan BMW M5 Adaptif Farlar ile güvenliği dikkate değer oranda arttırıyor. Seziciler sürekli olarak hızı, ön tekerleklerin manevra açısını izliyor. Bu veriler virajları en iyi şekilde aydınlatabilmek amacıyla xenon farların yönlendirilmesinde kullanılıyor.
Yüksek . performanslı frenler ve lastikler.
BMW M5 in motor gücü, olağanüstü frenlerinin performansıyla mükemmel biçimde tamamlanır. Delikli, havalandırmalı birleşim fren diskleri, yüksek performans frenlerinin kalbini oluşturuyor. Yüzer tipli ve ısıya dayanıklı müthiş bir fren gücü her an rahatlatır. Geniş 19 inç jantlar içine konumlanmış frenler özel olarak tasarlanmış lastikler ile sürüş . güvenliği sağlar.
Güvenli gövde.
BMW M5 in güvenli gövdesi, kütlesini azaltan hafif yapılı malzemelerin kullanımından dolayı yüksek seviyede dayanıklı ve esnektir. Arka ve ön tamponlar gövdeyi kalıcı hasarlardan koruyor ve 15 km/sa hızla oluşan hasarlarda da deforme izi kalmıyor.
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Volvo D5 Teknolojisi Nedir

 • Hyundai i30cw

 • 2014 Efsane Ford Escort

 • Yeni Nissan Qashqai

 • Nissan Qashqai

 • Skoda Superb

 • 2014 Toyota Corolla

 • Volvo V40 Cross Country

 • BMW M3 Cabrio Özellikleri

 • Opel Insigna

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3609
  Aldığı Puan : 4
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 28.02.2009
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,5148009 seconds